דרכי העלמת צלקות

קלאו » מאמרים נוספים » דרכי העלמת צלקות

הצלקות בדרך כלל לא יהיו רצויות ויש לומר גם לא נסבלות. מי בכלל רוצה להיות כל חייו עם סימן מכוער על העור? כנראה שאף אחד, למרות שיש צלקות מאוד לא בולטות. לא משנה עד כמה הצלקת שלכם בולטת ואיפה היא נמצאת, אתם יכולים לכל הפחות לנסות להעלים אותה או לטשטש אותה.

מה החסרונות של הצלקות?

יש כמה חסרונות לצלקת אך כמובן שהחיסרון הבולט ביותר הוא הפגיעה במראה. לכל אחד חשוב המראה שלו כי בסופו של דבר זה אחד מהדברים שאנו משקיעים בהם יותר מהכול, והצלקת יכולה להרוס לכם את התכניות. צלקת יכולה להיות קטנה מאוד אך בכל זאת בולטת מאוד והיא גם יכולה להיות גדולה מאוד ובכל זאת ממש לא בולטת. לכן, לא רק המיקום שלה בגוף ולא רק הגודל שלה קובעים אלא השילוב ביניהם, יחד עם סוג הצלקת. חיסרון נוסף של הצלקת הוא שלעתים היא מכירה לאדם שנושא אותה תאונה קשה שעבר או רגע שהוא ירצה לזכור ולכן יש רצון עז להעלים אותה.

מה סוג הצלקת ומדוע נוצרה?

כדי להעלים את הצלקות יש צורך לדעת ממה הן נוצרו ומה הסוג שלהן. יש צלקות שהרבה יותר קל להעלים ויש צלקות שממש קשה להעלים, יש צלקות שטיפול מסוים לא יעבוד עליהן ויש צלקות שטיפול כלשהו יהיה יעיל במיוחד. יש צלקות עבות מאוד שעולות מעל גובה העור, יש צלקות שלא עוברות את גובה העור אלא בכמה מילימטרים ספורים וכך הן אינן מורגשות, יש צלקות שנוצרו משריפה, יש צלקות שנוצרו מאקנה וכן הלאה. כל אחד מהצלקות שונה מהאחרת והטיפול שלה יכול להיות שונה ביעילותו וזה בדיוק הזמן להבין מה השיטות להעלים אותן או לכל הפחות לטשטש אותן עד כמה שניתן.

תכשירים טבעיים להעלמת צלקות

לפני שאתם מתעמקים בכל מיני שיטות מתקדמות יותר חשוב לזכור שיש תכשירים טבעיים שיכולים לעזור. יש מגוון רחב של תכשירים שיכולים להיות מעולים לתחום העלמת צלקות או לטשטוש שלהן כאשר אחד יש קרמים שיכולים למתוח את העור ולעודד את זרימת הדם. תכשירים אלו יכולים להיות מושלמים לאלו שרוצים לטשטש מעט את הצלקות שיש להם בלי לעבור טיפולים מסובכים או יקרים יותר אך חשוב לזכור כי הטיפול הזה לא תמיד יהיה כל כך יעיל, ולעתים הוא יכול להיות ללא תוצאות משמעותיות. כמו כן טיפול זה לא יעיל לצלקות גדולות וגבוהות במיוחד.

פילינג והזרקות אל שונות לעור

עוד אחת מהשיטות שעדיין לא נחשבות ליקרות או למסובכות במיוחד היא שיטת ההזרקות. בשיטה זו מזריקים חומרים מסוימים לאזור הצלקת, לעתים אפילו סטריאודים, כאשר החומרים הללו אמורים להזרים את הדם מהר יותר וכך למעשה הצלקת יכולה להיטשטש יותר. זרימת הדם מעודדת יצירת קולגן ויצירת קולגן בונה ומחליפה את העור הישן בעור חדש, ואולי סימני הצלקת לא ייעלמו לחלוטין אך הגבול שלה יהיה מטושטש הרבה יותר וזה יכול להועיל.

העלמת צלקות באמצעות לייזר

השיטה הטובה ביותר להעלמת צלקות וזו שיכולה להיות גם המועילה לכל סוגי הצלקות, אפילו הקשות ביותר, היא שיטת הלייזר. בשיטה זו קרן לייזר תפגע באזור הצלקת ותחמם את העור עד אשר היא תעודד את יצירת הקולגן ושיפור זרימת הדם. זה יכול לגרום לצבע של הצלקת להיטשטש ולהיות יותר דומה לשטח שמסביבו, וזה יכול לעזור מאוד לגרום לה להיות מאוד לא דומיננטית במראה. חשוב זלכור ששיטה זו יקרה מאוד ולכן לא כולם יוכלו לעבור אותה.

עוד אתרים שיעניינו אותך:

בפנטן – לשמור על עור תינוקך – משחה למניעה ולטיפול בתפרחת חיתולים