האם כל אחת יכולה להסיר שיער?

קלאו » מאמרים נוספים » האם כל אחת יכולה להסיר שיער?

הסרת שיער בלייזר הוא טיפול נפוץ מכפי שנהוג לחשוב. אם בעבר ניתן היה לבצע טיפולי הסרת שיער בלייזר רק אצל רופאים במכוני קוסמטיקה מובחרים, הרי שכיום ישנן המון קליניקות המציעות את הטיפול גם כאשר המטפלות אינן עוסקות ברפואה. ההיצע הרחב של שיטות הטיפול להסרת שיער שפותחו בארץ ובעולם, מסייעות ותורמות למודעות בקרב הקוסמטיקאיות והמטופלות בתחום טיפולי הסרת השיער, והעיסוק בתחום הפך לפופולרי.

הכשרת המטפלות להסרת שיער

לא כל מטפלת מוסמכת ורשאית לבצע את טיפולי הסרת השיער בלייזר כי יש צורך בתהליך מסוים של הכשרה.
רק מטפלת שהוסמכה ועברה הכשרה מיוחדת, לפי מכשיר להסרת שיער וסוג הטכנולוגיה שברשותה, יכול/ה לבצע את הטיפול. על המטופלות לא לקחת סיכון על גופן ולבצע את טיפול הסרת השיער מגורם שאינו מקצועי ולא הוסמך לשם כך כי הדבר  כרוך בסיכונים.
יש להקפיד ולוודא שהגורם המטפל עבר את מלוא ההכשרה הנדרשת והוא בעל הסמכה מתאימה לבצע טיפולי הסרת שיער בלייזר.

בחירת קליניקה להסרת שיער

מלבד ההסמכה וההרשאה לבצע טיפולי הסרת שיער בלייזר, יש עוד כמה דברים שכדאי להתייחס אליהם כאשר בוחרים את הקליניקה המתאימה לביצוע טיפולי הסרת שיער:

א. סוג המכשיר – הבדלים לא פחות משמעותיים בין תוצאות טיפולי הסרת השיער נובעים משימוש בסוגים שונים של מכשור ואיכות ביצוע הטיפול. לא כל מכשיר לייזר להסרת שיער פועל בצורה זהה ויש לכך השפעה ישירה על תוצאות הטיפול. התאמה של סוג הטכנולוגיה וסוג המכשיר לגוון העור, חוזק  השערה וצפיפות השערות הם חלק מהפרמטרים שעל המטפל/ת לאבחן על מנת להבטיח תוצאות אופטימאליות.

ב. התאמת הטיפול לקהל היעד – בקליניקה המבצעת טיפולי הסרת שיער בלייזר ומעסיקה מטפלים מורשים ומקצועיים, יבדקו התאמת המטופל לביצוע הסרת שיער בלייזר, לפני שיאשרו את הטיפול. בעלי גוון שיער בהיר במיוחד לא יתאימו לטיפולים באנרגיית אור, כמוהם ישנן גם התוויות נגד לנשים בהריון, מטופלים הנוטלים תרופות בעלות רגישויות לאור, חולי זאבת וחולי סרטן שעוברים טיפולים כימותרפיים ועוד.

ג. מניעת סיכונים – הדרך הטובה ביותר לבחירת קליניקה המתמחה בטיפולי הסרת שיער בלייזר היא לבדוק האם ננקטים כל הצעדים הנדרשים להפחתת תופעות לוואי ולמניעת סיכונים. בין יתר ההנחיות לפי סוג המכשור והטכנולוגיה והתוויות הנגד, חשובה השמירה על היגיינת המכשירים והמקום, ניקוי יסודי של עור המטופל/ת לפני הטיפול בלייזר וכמובן בדיקת רגישויות טרם תחילת הטיפול בהסרת שיער.

החשיבות של הסמכה בתחום של טיפול הסרת שיער

טיפולי הסרת שיער בלייזר חייבים להתבצע על ידי מטפל/ת מוסמכ/ת שהוכשרו למקצוע. ביצוע טיפולי הסרת השיער דורשים היכרות עם המבנה הביולוגי של הגוף, מחזור צמיחת השערה, התוויות הנגד לטיפול וכמובן איכות ביצוע הטיפול. כל אלו משפיעים על התוצאה ולכן טיפולי הסרת השיער בלייזר ובכלל באנרגיית אור כמו גם IPL רלוונטיים רק עבור מי שמחזיק בהסמכה לעסוק בתחום והוכשר לכך ע"י החברה שפיתחה את הטכנולוגיה וייצרה את המכשיר להסרת השיער בה המטפל/ת משתמש/ת.