הסרת שיער בהריון

קלאו » מאמרים נוספים » הסרת שיער בהריון

נשים רבות, חלקן נמצאות בתכנון כניסה להיריון, חלקן כבר בהיריון וחלקן בשלבים מתקדמים של ההיריון תוהות האם זה הזמן המתאים לבצע הסרת שיער לצמיתות. ובכן, השיטות להסרת שיער הינן שונות: ניתן לבצע הסרת שיער בלייזר, אפילציה, הסרת שיער באמצעות שיטת ipl ועוד.

מחקרים שנעשו בנושא, עדיין לא סיפקו לכל אותן נשים עובדות חד משמעיות שיסייכו להן להחלטה המבוססת על מדע, אך בהחלט ההמלצה הן של המכונים המבצעים את הטיפולים עצמם והן של הרפואה הינה לדחות את הטיפולים לאחרי ההיריון. כשהגוף נכנס לתהליך של היריון הוא עובר המון המון שינויים שנוצרים כתוצאה מהשינוי המרכזי והעיקרי של התהליך – שינוי הורמונלי.
כל מערכות הגוף והאיברים הפנימיים עוברים שינוי ולכן מומלץ שלא להוסיף עוד שינויים נוספים, בטח שלא כאלה שעלולים להזיק לעובר או לך.

 

בנוסף, מה שקורה אצל חלק מהנשים הוא שצמיחת השיער יכולה להתגבר בשלבים שונים של ההיריון עד לכדי מצד שבאזורים בהם אישה מסוימת מעולם לא ראתה שיערות צומחות, פתאום אותו אזור מלא בשיער פלומתי. אמנם אין הוכחה מדעית שטיפולי שיער מזיקים לעובר או לאם, אך אזורים מסוימים בגוף הופכים עשירים בכלי דם מה שמעודד הופעה של כתמי פיגמנטיה. גם נושא החימום שנוי במחלוקת אך איננו מומלץ לעובר. ומה לגבי נשים שנמצאות באמצע סדרת טיפולים ונכנסו להיריון? לגביהן מומלץ לדחות את שארית הסדרה לאחרי הלידה. אין מה לדאוג לגבי טיפולים שכבר עשית, הם ממש לא ייהרסו, מה שנעשה נעשה, זקיק השערה כבר נקטל. הליך של הסרת שיער איננו הכרחי כחלק מתהליך ההיריון ולכן אין סיבה לבצע אותו בזמן ההיריון, אלא מוטב לדחות אותו ולבצעו בבטיחות מלאה אחרי.