הסרת שיער

קלאו » הסרת שיער

עם השנים בעקבות הרצון העז של רבים מאיתנו להיפטר מהשיערות המיותרות בגופנו התפתחו עוד ועוד שיטות טכנולוגיות להסרת שיער. אחת השיטות הינה הסרת שיער בלייזר.

איך זה עובד? קרן הלייזר פועלת באנרגיה של תחום אור קצר וכתוצאה ממאפייניה והיכולות שלה היא מסייעת לטיפול בשלל תופעות קומסטיות אסתטיות. למעשה, קרן הלייזר צורבת את שורש השיערה ומונעת ממנה לצמוח שוב ושוב. הלייזר יודע לזהות את ההבדלים בין העור לבין השיער בשל השוני בצבעים שבין השניים ולכן אומרים שלבעלי עור כהה מומלץ שלא לבצע טיפולי הסרת שיער בלייזר, שכן לרוב המכשיר לא מזהה את ההבדל ואז נוצרת מצב של כוויה המסכנת אותנו ופוגעת בעור.

היום כבר יש מכונות לייזר משופרות שכן מתאימות לבעלי עור כהה המעוניינים לבצע הסרת שיער, ולכן טרם מבצעים את הטיפול חשוב לבצע אבחנה לגבי סוג המכשיר, האיכות שלו והטכנולוגיה בה מוסר השיער לדוגמה כמו לייזר במפשעות.

הסרת-שיער

השאלה אותה רבים מאיתנו שואלים היא האם הסרת שיער בלייזר היא באמת לצמיתות או שמא יש לחדש את הטיפול לאחר שסיימנו את סדרת הטיפולים הראשונה?.

כבר מספר פעמים קבעו בתי המשפט שלא ניתן להבטיח הסרת שיער לצמיתות ויחד עם זאת גם משרד הבריאות אסר את השימוש בהבטחות מהסוג הזה. למעשה, גם אחרי הטיפולים, הגוף ממשיך לייצר שיער בעקבות גירויים שונים והדבר משתנה בהתאם למגדר שלנו, לסוג העור, לסוג השיער וגם לגיל ולשלב בחיים בו אנו נמצאים.

לכן, אין תשובה חד משמעית, מדובר בנושא אינדיוידואלי אשר משתנה בין אדם לאדם. יש כאלה שיהיו זקוקים לפחות טיפולים ויש כאלה שליותר. גלולות, גיל ההתבגרות, היריון, הנקה – אלו הם מצבים המשפיעים על צמיחת השיער באזורים מסוימים ולכן אין קשר בין טיפולי לייזר שבוצעו בגיל x לבין הגיל שלנו היום.

לסיכום, קחו בחשבון שגם אם לאחר שסיימתם את הטיפולים, עדיין יש סיכוי שיום אחד, אולי בקרוב השיער ישוב לצמוח. אולי דליל יותר, פחות מציק אבל בשלב כזה או אחר השיערה תשוב לחיות.