חידוש מראה העור – חומצות אלפא הידרוקסיות

קלאו » מאמרים נוספים » חידוש מראה העור – חומצות אלפא הידרוקסיות

בשלב כלשהו בחיינו לרוב בהגיענו לגיל 30 כאשר קמטי ההבעה מתחילים להופיע, כתמי השמש צצים אט אט והתחושה היא שהמרקם ומראה העור שלנו אינם כתמול שלשום, אנו מחפשים את הדרך האופטימלית עבונו לחדש את מראה עור הפנים, להעלים את הקמטוטים והכתמים ולהרגיש שוב שהעור שלנו בוהק, חיוני ונעים למגע.

זה הזמן להכיר סוג של חומצות המכונות חומצות אלפא הידרוקסיות. חומצות אלו נפוצות בתעשיית הטיפול, האסתטיקה והקוסמטיקה מזה שנים רבות, אותן משלבים בשלל תכשירי טיפוח ותכשירי פילינג לסוגיהם.

עור פנים

חומצות אלה עשויות מסוכר פירות וסוכר חלב כאשר המקור שלהן הוא מחומצות חלב, קנה סוכר, פירות ים, תפוחים, יין, חיטה, שיפון, משמש, פירות הדר ועוד. שתי החומצות השכיחות ביותר הן החומצה הגליקולית והלקטית אשר תורמות רבות למראה העור שלנו.

תפקידן של חומצות אלה בין השאר הינו לפרק את השכבה החיצונית של תאי העור המתים ולעודד צמיחה של תאי עור חדשים ובריאים מה שייסיע בשיפור מרקם העור, הגוון שלו, פתיחת הנקבוביות וכו׳. בנוסף, חומצות אלפא הידרוקסיות קושרות את המים ומשמרות את הלחות בתוך העור. את החומצות משלבים במוצרי אנטי אייג׳ינג והן גם מצויינות לטיפול בבעיות עור דוגמת אקנה. מה שהן עושות בפועל הינו לחדור לעור בשילוב עם חומרים פעילים נוספים וגורמות להסרת שכבות התאים המתות. הן גם מרככות את השכבה הנוקשה ומדללות אותה. ככל שריכוז ה- ph בחומצות יהיה דומה ל- ph של העור שלנו, כך רגישותו של העור תהיה קטנה יותר וכך גם אפקטיביות הקילוף ולהיפך.

טיפול באמצעות חומצות אלפא הידרוקסיות מתאים לעל סוגי העור, פרט לעור רגיש או עור הסובל מקופרוז (נימי דם בולטים). הטיפול עלול לגרום לאדמומיות ורגישות נוספת אך הוא משתנה בין אדם לאדם.