חנוך רידר על היתרונות של הסרת שיער בלייזר

קלאו » מאמרים נוספים » חנוך רידר על היתרונות של הסרת שיער בלייזר

עבור נשים גוף חלק משיער נתפש כיפה יותר, ובמידה מסוימת אפילו הדבר "הנכון". גם מבחינת גברים רבים היעדר שיער באזורי הגוף השונים הוא המראה הנחשק, כך שאין פלא שבימינו ישנם טיפולים רבים שמבטיחים הסרת שיער ואפילו לצמיתות. אחת האופציות המתקדמות היא הסרה בלייזר ובין הממליצים על שיטת הטיפול הזו גם חנוך רידר, מי שהיה הבעלים של רשת איל מקיאג', ובאופן כללי טיפוח הוא תחום המומחיות שלו.

למה כדאי לבצע הסרת שיער עם לייזר?

היתרון המרכזי של הסרת שיער בלייזר הוא שהתוצאות נשמרות לטווח ארוך. חנוך רידר מדגיש שהשיער המיותר לא נעלם לצמיתות, שכן אין דבר כזה באמת "הסרת שיער לצמיתות" בשום שיטה שהיא (לפחות על פי הטכנולוגיות הקיימות כיום) – אבל הלייזר מבטיח מראה חלק לפרק זמן ממושך מאוד של שנים, ובכל מקרה השערות החדשות שיצמחו באזור המטופל יהיו בהירות מאוד ועדינות ועל כן לא יבלטו.

כמו כן הסרת שיער עם לייזר אפקטיבית במיוחד כשמדובר באזור גדול יחסית כמו הגב או הרגליים. אזורים נוספים מהם ניתן להסיר שיער בשיטה זו הם בתי השחי, המפשעה, הבטן והישבן.

איך הלייזר מסיר את השערות המיותרות?

הסרת שיער בלייזר מבוססת על אנרגיית החום של קרני הלייזר. החום שמייצרות הקרניים פוגע בשורשי השערות, וגורם שם להרס שמונע צמיחה מחודשת. חשוב להתאים את אורך הגל של קרני הלייזר לגוון השיער, כדי שהקרניים אכן ייקלטו בשורשי השערות. דגש חשוב נוסף בטיפולים בלייזר להסרת שיער הוא להתאים את אורך הגל של קרני הלייזר לגוון העור של המטופל או המטופלת, כלומר להבטיח שהקרניים לא ייקלטו בתאי עור אלא רק בשיערות, שכן אם הן ייקלטו בעור התוצאה עלולה להיות צריבה או אפילו כוויה.

האם לייזר מסיר את כל סוגי השיער?

חנוך רידר מציין שמכשירי הלייזר מהדגמים המתקדמים מאפשרים הסרת שיער יעילה גם במקרים שבעבר אי אפשר היה לטפל בהם. בפרט יכולים ליהנות בימינו מהסרת שיער לטווח ארוך ובאפקטיביות גבוהה גם גברים ונשים בעלי עור כהה. יחד עם זאת לבעלי ובעלות שיער בהיר (בלונדיני או ג'ינג'י) מומלץ להשתמש בשיטות אחרות של הסרת שיער, שכן בשערות שלהם אין פיגמנטים שיכולים למשוך את קרני הלייזר.

תופעות לוואי בעקבות הסרת שיער בלייזר

טיפול בלייזר להסרת שיער מיותר מהאזורים השונים בגוף הינו טיפול בטוח שמאושר ע"י ה-FDA (מנהל התרופות והמזון של ארה"ב, שנחשב למקור סמכות אמין גם בארץ), ובפרט כשהוא מבוצע בידי רופאים מנוסים ובעזרת מכשירי לייזר מהדור החדש.

יחד עם זאת ייתכנו תופעות לוואי אחרי הטיפול: כאבים (לרוב קלים, כלומר תחושת עקצוץ, ובמקרים נדירים קשים יותר אבל גם כך כאלה שאפשר להעלים עם משככי כאבים), נפיחות (קלה גם כן), אדמומיות באזור המטופל וקילוף עור (שחולף תוך זמן קצר).

ההנחיות לאחר ביצוע הסרת שיער בלייזר כוללות הימנעות מאמבטיות חמות, ג'קוזי ופעילויות שגורמות להזעה (כי הזיעה עלולה להוביל לגירוי של העור), והימנעות מחשיפה לשמש (גם כן כדי למנוע גירוי של העור).

מתי ממליץ חנוך רידר על טיפול בלייזר להסרת שיער?

בגלל שלאורך תקופת הטיפולים בלייזר – נדרשים מספר טיפולים שכן בכל מפגש נפגעות רק השערות שנמצאות באותה נקודת זמן בשלב הצמיחה, וישנן עוד שערות שבאותו זמן נמצאות מתחת לפני העור וצצות לאחר מכן – יש להימנע מחשיפה לשמש, ממליץ חנוך רידר לעבור הסרת שיער בדרך זו במהלך החורף, וכך להגיע לקיץ חלקים ובעלי מראה מרשים.