טיפול באקנה ובפצעי בגרות

קלאו » טיפולים קוסמטיים » טיפול באקנה ובפצעי בגרות

אקנה הינה בעיית עור שכיחה מאוד המופיעה אצל בין 70-90 אחוזים מהאנשים. אצל חלק מהאנשים האקנה – סוג של פצעים מוגלתיים על גבי העור מופיעים למספר שבועות, לעומתם יש כאלה שסובלים מהתופעה למשך זמן רב ולכן מחוייבים בטיפול רפואי. האקנה יכול להופיע בפנים, בגב, בכתפיים ואפילו בחזה. הסיבה שבעקבותה פצעי האקנה נוצרים הינה כתוצאה מחסימה של בלוטות החלב של העור שלרוב מתבססת על חוסר איזון הורמונלי. זו הסיבה שפעמים רבות הפצעים מופיעים אצל מתבגרים החווים שינוי הורמונלי, נשים בהיריון, נשים מיניקות או כחלק מתסמונת הקדם ווסתית.

טיפול אקנה בפנים

איך מטפלים?

•    אקנה בפנים – באקנה יש לטפל בהתאם לחומרה של הפצע ובהמלצה של רופא עור. בשלב הראשון יש לעשות שימוש בסבון שמנקה את הפנים היטב אך אינו מייבשו. ברוב המקרים, ימליץ הרופא על נוזל אנטיביוטי ובערב נשלב משחה. המשחות מכילות חומר הנקרא בנזואיל פרוקסיד אשר פותח את פתחי בלוטות החלב ומפחית את כמות החיידקים. במקרים חמורים ימליץ רופא העור להתחיל טיפול עם כדורי רקוטן המסייעים לשפר את הבעיה בצורה ניכרת. בכל מקרה לאנשים הסובלים מאקנה מומלץ שלא להיחשף לשמש, לשטוף את הפנים בסבון מייבש ו/או לחטט בפנים. בשנים האחרונות החלו לעשות שימוש גם בשיטות פילינג במטרה לקלף את שכבת העור העליונה, לעודד צמיחה של תאים חדשים וכך להעלים את פצעי האקנה. יש כל מיני שיטות לבצע טיפולי פילינג, וכל שיטה מתאימה לרמה אחרת של פצעי אקנה.

•    אקנה בגב ו/או בכתפיים– גם כאן קובעים את הטיפול בהתאם לחומרה של הפצעים. סבונים המכילים חומצות מסייעים לצמצם את עודפי החלב. בנוסף, ניתן לנסות טיפולים קוסמטיים המספקים פתרון מקומי ופותחים את הנקבוביות. גם חומרים נוגדי דלקת, משחות אנטיביוטיות ובמצבים מעט חמורים יותר תרופות במרשם רופא יסייעו לטפל בבעיה. גם כאן ניתן לעשות שימוש בשיטת הפילינג או בשיטה הנקראת אנרגיה של האור – IPL, אלו מסייעים לקלף את העור, לשפר את המרקם שלו ולהיפטר מהפצעים.