טיפול בפיגמנטציה

קלאו » טיפולים קוסמטיים » טיפול בפיגמנטציה

את צבע עורנו קובע פיגמנט המכונה מלנין והוא נמצא בשכבת העור החיצונית שלנו. הוא זה המגן עלינו מפני קרני השמש ומונע נזקים. חשיפה לשמש יוצרת מלנין וכך למעשה מתרחש תהליך השיזוף. מתי יש בעיה? כאשר הפיזור של חלקיקי הצבע הנוצרים איננו אחיד ואז יש הצטברות של פיגמנט באזור מסוים היווצרות של כתם או כתמים בעיקר על הפנים אך לא רק.

פיזור לא אחיד מה שמכונה פיגמנטציה נוצר בעיקר כתוצאה מחשיפה לא מבוקרת לשמש אך גם כתוצאה משינויים הורמונליים המתרחשים בגופנו למשל נטילת גלולות למניעת היריון, היריון עצמו, הורמונים, תרופות שאנו לוקחים וגם הגעה לגיל מסוים עלולה לגרום להיווצרות של פיגמנטציה – כתמי גיל.

פיגמנטציה בעור

הדבר החשוב ביותר שיש לעשות בכדי להימנע מהיווצרות של פיגמנטציה על העור הינו מריחת קרם הגנה לאורך כל השנה. קרני השמש נמצאות שם תמיד, גם כאשר אנו נמצאים מתחת לשמשייה או אפילו בבית, ולכן חשוב לשמור על עור הפנים ולמרוח קרם הגנה איכותי.

שימוש בקרם הגנה גם מספק לנו סוג של תיקון והגנה מנזקים מצטברים עתידיים.

כמובן שיש שיטות מתקדמות להסרת כתמי פיגמנטציה:

  1. טיפול באמצעות שיטת הפילינג – קיימים סוגים שונים של פילינג – קילוף השכבה החיצונית של העור. פילינג כימי, פילינג מכני או פילינג לייזר באמצעותם משייפים את העור ומעלימים את הכתמים. חשוב מאוד לבצע את התהליך בצורה מבוקרת המשלבת כמובן התייעצות עם רופא עור או פלסטיקאי.
  2. טיפול באמצעות לייזר אן קרן אור IPL – באמצעות מכשירים מיוחדים נשלחות קרני אור באורכים של גלים שונים אשר הופכים לאנרגיית עור ומקלפים את המלנין עצמו.
  3. טיפול באמצעות תכשירים – יש כל מיני תכשירים חלקם ללא וחלקם עם מרשם רופא המכילים חומצות, ויטמינים בעלי אפקטי אנטי חמצוני המבצעים את פעולת ההבהרה.