טיפול באקנה בגב ובכתפיים

קלאו » טיפולים קוסמטיים » טיפול באקנה בגב ובכתפיים

מרבית האנשים בטוחים כי אקנה היא תופעה הנוצרת על העור רק בגיל ההתגברות, אך האמת שהיא יכולה להופיע בכל גיל, לרוב כתוצאה מחוסר איזון הורמונלי אך לא רק. לרוב הופעה של אקנה נוצרת על הפנים, אך יש מקרים בהם פצעי אקנה מופיעים גם על הכתפיים והגב. למה זה נוצר, איך מטפלים ומהן תופעות הלוואי על כך בפוסט הבא. אקנה נוצר כתוצאה מהפרשת יתר של בלוטות חלב, אלו מפרישות עודף של שומן על העור שלנו.

גם מצבים של לחץ ומתח עלולים לגרום להופעה של אקנה באזורים שונים בגוף. חשוב לטפל בתופעה שכן יש מצבים בהם אקנה מפתח מצב של דלקת בעיקר בכתפיים ובגב. יש גם מצבים בהם האקנה מתחיל להופיע תחילה בפנים ורק לאחר מכן מתפשט לאזורים שונים בגב ובכתפיים.

אקנה בגב ובכתפיים

טרם מתחילים עם תרופות אנטיביוטיקות ותכשירים רפואיים המבוססים על חומצות, חשוב לנסות קודם לבצע ניקוי יסודי עם תכשירים ייעודיים וכמובן להתייעץ עם רופא עור מומחה. אז מהן השיטות המומלצות לטיפול באקנה בגב ובכתפיים?

  • טיפולים קוסטיים – מדובר בטיפול נקודתי שמסייע בפתיחת הנקבוביות ובהפחתת ההפרשות, אך בכדי שהטיפול יישמר, יש לנקות את האזור המוגלתי ולשמור על עור יבש.
  • חומרים נוגדי דלקת – משחות אנטיביוטיות יכולות לסייע לייבש את הפצע
  • תרופות עם מראש – במצבים בהם הטיפולים האחרים לא עוזרים, מומלץ לעבור לתרופה עם מרשם. התרופה הפופולארית ביותר היא רואקוטן אך חשוב לזכור כי יש לה תופעוות לוואי לא מעטות, היא אסורה לשימוש עבור נשים בהיריון ויש לבצע בדיקות דם לאורך הטיפול.

בנוסף, עבור אנשים הסובלים מאקנה הן בפנים והן בכתפיים ובגב כדאי מאוד להישמר מהשמש שכן חשיפה לשמש מגבירה את התופעה, להימנע ממגע בעור שעלול לזהם את הפצעים ולא להשתמש במוצרים קוסמטיים שאינם מתאימים למצב הרפואי.