טיפולי מיקרופיגמנטציה

קלאו » מאמרים נוספים » טיפולי מיקרופיגמנטציה

גברים רבים סובלים מאובדן שיער הגורם, בין היתר, לקרחות הנוצרות באזורים שונים בקרקפת. הבעיות נוצרות בגלל סיבות גנטיות העוברות בתורשה, ממחלות, מפגיעות שונות שחלקן גורמות לצלקות וכדומה. רבים מהם מחפשים פתרונות יעילים למילוי כל קרחת כזאת. הפתרונות נעים מהשתלת שיער שהיא פרוצדורה מורכבת ויקרה ועד להדמיית שיער או בשמה האחר מיקרופיגמנטציה. הרעיון הינו פשוט. הזרקת פיגמנטים מיוחדים לתוך השכבה העליונה של עור הקרקפת. הפיגמנטים נספגים ברקמות העור ונאחזים בהן. כך, כל אזור ספוג בפיגמנטים נצבע והצבע מסוגל להחזיק מעמד שנים רבות. לאחר כל טיפול נכון ומקצועי נוצר מראה קרקפת אחיד לשביעות רצון המטופל.

הפיגמנטים המוחדרים מיוצרים על בסיס חומרים ומינראליים טבעיים וללא שום תוספת או עיבוד של כימיקלים, ולכן, בטוחים ומאושרים לשימוש על ידי משרד הבריאות. תהליך הטיפול מתחיל בפגישה עם המומחה המטפל ובמהלכה נבדקת הקרקפת והשיער שעליה. מבצעים בדיקת התאמת הצבע לזקיקי השיער הקיימים ובסופה נבחר הגוון הרצוי והמתאים מכל. הבחירה נעשית, איפה, על פי הצורך אבל, במיוחד, גם על פי רצונו וטעמו של המטופל. את הנוזל לעור מחדירים על ידי מכשיר אלקטרוני בעל מחטים מיוחדות ודקות שאינן חודרות יותר ממילימטר אחד או שניים. כך, גם אין סכנה לפגיעה בכלי דם או באיברים חיוניים.

מיקרופיגמנטציה – הליך בטוח

תהליך מיקרופיגמנטציה הינו בטוח והמטופל כמעט ואינו חש בכאבים כלשהם. ניתן למרוח חומר אלחוש מקומי המטשטש עוד יותר את הכאבים. יש צורך בעבודה מדויקת וביד יציבה על מנת שכל הפיגמנטים בכמות הרצויה ייכנסו בדיוק למקום הנבחר וייצרו את המצע האחיד. המטרה היא שלא יהיה ניתן להבדיל בנקודות החיבור שבין האזור הטבעי לקיים. הטיפול עצמו יכול להתבצע לאורך מספר מפגשים עד להשלמת כל התהליך. ולעיתים, חוזרים עליו מספר פעמים עד לקבלת מראה משביע רצון. יחד עם זאת, הצבעים דוהים לאורך זמן ויש צורך לחזור על הטיפול מדי מספר שנים. תדירות הטיפולים החוזרים משתנה ממטופל אחד לשני ותלויה באלמנטים שונים ביניהם: סוג הפיגמנט, רקמות העור, איכות הטיפול הקודם ועוד.

הליך שמתאים להסתרת צלקות

מיקרופיגמינטציה מתאימה גם לקרקפת מצולקת. השיטה פועלת טוב גם במקרים אלו ומצליחה להסתיר צלקות שנגרמו עקב תאונות חבלות, עקב השתלות שיער שלא הצליחו וגרמו נזקים וכדומה. כאן התהליך מעט יותר מורכב ויש צורך לחכות עד שהצלקת תגליד. לאחר טיפול מקצועי ונכון מצליחים להעלים ו/או לטשטש אותה. טיפולים רבים אלו מבוקשים על ידי גברים אולם מתאימים גם לנשים הסובלות מבעיות התקרחות. אצל רבים הקרחת פוגעת בדימוי ובביטחון העצמי, פתרון יעיל ומהיר זה ישפר במידה רבה את הופעתם ובעקבות זה יוסיף רבות לביטחונם העצמי.  מומלץ לבצע את כל הפרוצדורה בקליניקה אשר יש בה תשתית מקצועית ומסודרת לפרוצדורה זאת ואחרות מורכבות. היא כוללת מכשור מודרני מתאים ומומחים היודעים לבצע הדמיית שיער בצורה המקצועית ביותר.