טיפול פנים

קלאו » טיפול פנים

עור הפנים שלנו הוא בין האזורים המושקעים ביותר בגוף. עשרות אם לא מאות שיטות פותחו במהלך השנים במטרה לחדש את מראה העור, להסיר כתמי שמש וגיל, לטשטש ולהפחית את מראה הקמטים והקמטוטים והכל במטרה להשיג עור בוהק, חלק, ללא גבשושים, פצעונים ממש כמו של תינוק שרק נולד. אז אילו שיטות קיימות לטיפול הפנים?

1.    מסכות – על המדף ברשתות הפארם ובבתי המרקחת וכמובן אצל קוסמטיקאיות מקצועיות תמצאו אינספור של מסכות שמטרתן לטפל, להעשיר ולחדש  את עור הפנים. יש מסכות להחדרת לחות עשויות ממיטב של חומרים ושמנים טבעיים, נוגדי חמצון ומינרלים, מסכות לניקוי מועשרות במלחים ועוד כל מיני סוגים של מסכות, חלקן מבוססות על חומרים פעילים חלקן משלבות חומצות. המראה של העור לאחר מסכה טובה הינו חלק, נעים למגע ונראה ממש טוב. הכי חשוב זה להתאים את סוג המסכה לצורך ולסוג העור שלכם.
2.    הטיפול הטבעי – ניתן לרקוח בבית שלל של תכשירים המטיבים עם עור הפנים שלנו. מלפפון עם יוגורט טבעי ומנטה יסייעו להתגבר על מראה סדוק ויבש, פילינג מדבש, סוכר, קוואקר ומעט מיץ לימון יסייעו להעלים כתמים שנוצרו מהשמש, שמן קוקוס יעזור להילחם בנזקי ההזדקנות ואלוורה תסייע להרגיע פצעים וכוויות.
3.    טיפול כימי או מכני – שיטת הפילינג היא ללא ספק בין השיטות הפופולאריות לטפל בעור הפנים שלנו. באמצעות שיוף של העור בדרגות עומק שונות ניתן להשיג קילוף של שכבת התאים המתים ולעודד היווצרות של תאים חדשים וקולגן.

טיפול פנים

קיימות שיטות נוספות רבות לטיפול עור הפנים חלקן מוגדרות כפטנט של ממש ועושות שימוש בשלל מכשירים וחלקן מגיעות מתרבויות עתיקות דוגמת טיבט, סין וגרמניה. בנוסף, ניתן לעשות שימוש בחומרי מילוי דוגמת בוטוקוס או חומצה הילארונית אך החשוב ביותר הוא להתאים את השיטה לצרכים ולמטרות שלנו.