לא כתם לכל החיים: טיפול פיגמנטציה בפנים והכתמים נעלמים

קלאו » מאמרים נוספים » לא כתם לכל החיים: טיפול פיגמנטציה בפנים והכתמים נעלמים

אחת הבעיות הנפוצות אצל נשים וגברים כאחד היא כתמים על העור – או פיגמנטציה בשפה המקצועית. זוהי תופעה שמקושרת אמנם עם אנשים מבוגרים יותר, שבמהלך חייהם נחשפו לשמש ללא אמצעי הגנה מתאימים או שהעור לא טופל במשך השנים בצורה מתאימה, אבל בעצם היום כבר ברור שפיגמנטציה יכולה להופיע בכל גיל, גם בגילאים צעירים מאד.

יחד עם המחקרים הרבים שבודקים את הסיפור להופעת פיגמנטציה בפנים ובמקומות אחרים בגוף, מתפתחות גם שיטות טכנולוגיות שונות להעלמת הכתמים, שאינם כרוכות בסיכון רב עבור המטופלת או המטופל.

למה נוצרת פיגמנטציה בפנים?

עוד לפני שנדבר על הפתרונות הנפוצים לטיפול בפיגמנטציה בפנים, כדאי להכיר את הסיבות הנפוצות שגורמות מצב הזה.

חשיפה לשמש: בארץ חמה ולוהטת כמו ישראל חשיפה לשמש עלולה להיות מזיקה מאד לעור הפנים, בעיקר אם לא משתמשים בהגנה מתאימה. השמש יכולה להגיע לעור הפנים בכל מצב, גם אם אנחנו נמצאים בתוך חלל סגור עם חלונות או נוהגים במכונית.

שינויים הורמונליים: אצל נשים, פיגמנטציה בפנים יכולה להופיע אחרי הריון וגם במהלכו. ברוב המקרים הפיגמנטציה נעלמת אך ישנם מקרים שדורשים טיפול יותר מהותי.

סיבות גנטיות: פיגמנטציה היא גם גנטית, כאשר רוב המחקרים מראים כי אנשים עם עור בהיר חשופים יותר להופעת כתמים בפנים, על הידיים ועל הצוואר מאנשים בעלי עור כהה.

לצד הסיבות האלו פיגמנטציה יכולה להופיע גם בגלל זיהום אוויר, טיפול לא נכון בעור לאורך שנים, הזנחת העור וכו'.

איך מטפלים בפיגמנטציה?

טיפול באמצעות תכשירים: הדרך הכי ישירה וטבעית לטפל בהופעת פיגמנטציה בפנים היא באמצעות תכשירים שמבוססים על מחקר קוסמטי רפואי. רוב התכשירים מבוססים על חומצות שמעודדות את תאי העור להתחדש ומסירות תאי עור מתים. באמצעות התהליך הזה התכשירים למעשה גורמים לצבע שיוצר את הכתמים להיעלם והעור מתחדש.

טיפול IPL: טיפול מתקדם שנחשב טבעי ונעים ואינו כואב, בזכות טיפול מקדים באמצעות אלחוש איתו מתחילים את הטיפול. במסגרת הטיפול משתמשים בקרן המזכירה את קרני הלייזר אך אורכי הגל שלה משתנים. הקוסמטיקאית עושה שימוש במכשיר מיוחד שמזהה את הפיגמנט וגורם למלנין להתכהות. בסוף התהליך הקרן מפרקת את הכתמים. הכתמים נעלמים בדרך כלל לרוב לאחר כמה ימים.

טיפול באמצעות לייזר: זהו הטיפול היעיל ביותר בהופעת פיגמנטציה בפנים והוא נטול כאב. הטיפול מבוסס על מכשירי לייזר שכל אחד מהם מתאים לגוון עור שונה ובאמצעותם מעלימים את הכתמים בקלות. בדרך כלל נצטרך מספר טיפולים הנקבעים לאחר אבחון של הקוסמטיקאית והיא תעקוב אחר היעלמותם של הכתמים ותראה לפי מצב העור כמה טיפולים צריך.

טיפולים אלו נחשבים יעילים מאד, מהירים יחסית וללא כאבים או תופעות לוואי מסוכנות ובכל זאת חשוב להקפיד על טיפול רק אצל קוסמטיקאים מורשים ובמכונים מאושרים על ידי משרד הבריאות.

רוצה להעלים את הכתמים? בקר\י בלינק https://www.yafa-maximov.co.il/טיפול-בכתמים