מדוע כה חשוב לדאוג לניקוי הפנים?

קלאו » מאמרים נוספים » מדוע כה חשוב לדאוג לניקוי הפנים?

הפנים שלנו חשופות לנזקי הסביבה כמו למשל שמש, זיעה, יובש, איפור, אבק, פיח ולכלוך – אלו ועוד מזיקים לפנים שלנו ולכן חשוב מאוד להקפיד על ניקיונם – בוקר וערב. לניקוי הפנים יש כמה תפקידים עיקריים. ראשית תכשירי הניקוי השונים מסייעים בהסרת הלכלוך ושנית הם מסייעים בסילוק התאים המתים אשר גורמים ללכלוך להצטבר על העור. עור נקי הוא גם עור רענן, בריא וקורן המאפשר להאיט את תהליך ההזדקנות הטבעי של העור והוא למעשה הבסיס של הבסיס בכל מה שקשור להרגלי טיפוח.

איך בוחרים את מוצר הניקוי המושלם?

לכל תכשיר ניקוי יש תפקיד שונה לחלוטין. בעוד סבון הפנים המגיע במרקם של ג’ל או מוס פותח את הנקבוביות ומסיר את הלכלוך, תפקידם של מי הפנים לסגור את הנקבוביות ולהשלים את פעולת הניקוי. לאנשים עם עור שמן מומלץ לעשות שימוש בשני המוצרים, בעוד לאלו מאיתנו שיש עור יבש, יכולים להסתפק בסבון בלבד, זה כבר עניין של העדפה אישית.

חשוב מאוד לבחור מוצרים איכותיים השומרים על שכבת ההגנה של העור ולהימנע מלשפשף את העור בחוזקה. בנוסף, שווה לבצע בדיקה נוספת ולוודא שהמוצרים אותם אתם רוכשים אינם מכילים אלכוהול שכן אלכוהול נוטה לייבש את העור, אלא אם כן אתם סובלים מפצעי אקנה ומעור בעייתי ואז האלכוהול יכול לסייע לכם להיפטר מהפצעים (מומלץ להיוועץ עם קוסמטיקאית מומחית). בנוסף, כדאי לעשות שימוש בתכשיר פילינג אחת לשבוע במטרה להשיג ניקוי מסיבי יותר שיסייע בהסרת התאים המתים של העור. גם שימוש במסכה ישדרג בכמה רמות את מראה הפנים. קיימים סוגים שונים של מסכות – חלקן מסייעות בתהליך הניקוי, אחרות מטרתן להחדיר לעור לחות ולכן את כל המוצרים אותם אתם בוחרים יש להתאים לסוג העור שלכם. ניתן להתייעץ עם קוסמטיקאית לגבי המוצרים שהכי יתאימו לכם ולהקפיד על סביבה נקייה לעור שלכם.