מה צריך לדעת לפני ניתוח אף?

קלאו » מאמרים נוספים » מה צריך לדעת לפני ניתוח אף?

בני נוער ומבוגרים רבים מעוניינים לממש את החלום שלהם ולבצע ניתוח אף כדי ליצור אף ישר על ידי יישור עצם או קוסמטיקה אחרת שתשנה את פניו של האף הנוכחי שאינו ישר, יש בו בליטה או כל סיבה אחרת. אחת הסיבות העיקריות לרצון לבצע ניתוח אף, היא לאור העובדה שהאדם מרגיש לא בנוח עקב נראותו הנוכחית של האף ולכן הביטחון העצמי שלו הוא ירוד.

ניתוח זה אפשרי רק לאחר שהאף הגיע לשיא גודלו, אצל בנות זה סביב גיל 18 ואצל בנים זה קורה סביב גיל 17.

היערכות לקראת ניתוח כירורגי באף

השלב הראשון הוא בחירת המנתח, רצוי להיפגש לפחות עם שני מנתחים שהתקבלו עליהם המלצות מקצועיות מאנשים שאתם סומכים על חוות הדעת שלהם, לאור העובדה שהם ביצעו ניתוחים זהים בקליניקה זו.

לאחר קבלת ההחלטה על המנתח, מקבלים סימולציה של נראות האף לאחר הניתוח. המנתח מציע כמה אופציות ומתוך ניסיונו הרב ממליץ על אחת מהן שהיא האופציה המוצלחת ביותר. הלקוח נחשף לכל האפשרויות וזאת כדי לראות אם קיימת התאמה למבנה הפנים. העובדה שהאף ממוקם במרכז הפנים יוצרת השפעה רבה על כל הנראות האישית שתשתנה לאחר ביצוע ניתוח אף והלקוח בוחר את הנראות החדשה על פי ההתאמה המיטבית.

ההתנהלות בניתוח עצמו

ניתוח אף מתבצע בהרדמה מלאה והמרדים מבצע את הפעולות שעליהן סוכם כמו חיתוך העצם. בתום הניתוח שאורך כשעתיים הוא מגבס את האף באמצעות גבס, מניח על הגבס תחבושות וטמפונים בתוך שני הנחיריים כדי שיקלטו את כל ההפרשות שנוזלות מהאף לאחר ניתוח אף.

מצב המנותח לאחר הניתוח

מנותחים רבים סובלים לאחר ניתוח אף משטפי דם בדרגות חומרה שונות, בצקות סביב האף וכאבים ברמות שונות. עקב כך המחלימים נעזרים במשככי כאבים כדי להקל עליהם עד שהנפיחות של הבצקות תתפוגג. בנוסף לכך עקב הטמפונים שממוקמים בנחיריים, חלק מהמחלימים סובלים מקשיי נשימה עקב ההצטברות של ההפרשות באף והעובדה שהרקמות נפוחות. רק לאחר הוצאת הטמפונים, ספיגת ההפרשות וקיבוע הריריות, חל שיפור בנושא הנשימתי.

כל נושא הכאבים, שטפי הדם, קשיי הנשימה והבצקות נעלמים תוך שבועיים עד חודש ימים. תקופת ההחלמה היא אינדיבידואלית לכל אדם.

הנחיות מיוחדות לתקופת ההחלמה

קיימת חשיבות להתנהל בחיי היום יום בזהירות כדי שהמחלים לא יקבל מכה באף שנמצא בשלבי קיבוע והחלמה. בנוסף לכך חשוב לא לבצע ספורט בתקופה הראשונית ולא להיחשף לשמש.

בהתאם להנחיות של הרופא המנתח יש להגיע אליו לביקורת לאחר ניתוח אף, כדי לוודא שהכול תקין ושההחלמה מתבצעת על פי הנורמה.

ברוב המקרים בתום תקופת ההחלמה הלקוח מאד מרוצה מהנראות החדשה שלו ולכן הביטחון העצמי שלו עולה ולשמחתו הגדולה הוא לא מרגיש שונה.