מתי אסור לעבור טיפולי הסרת שיער?

קלאו » מאמרים נוספים » מתי אסור לעבור טיפולי הסרת שיער?

תחום טיפולי הסרת השיער עברו שינוי משמעותי בשנים האחרונות כאשר אם עד לפני עשרים שנה בערך היינו ניגשים אל הקוסמטיקאית במטרה להסיר שיערות מיותרות עם שעווה או לחילופין עושים זאת בעצמנו בבית, היום אחוז גבוה מהאנשים בוחרים לבצעת הסרת שיער באמצעות לייזר, מכשירי אינפרא אדום ושאר שיטות טכנולוגיות מתקדמות המתבצעות במרפאות וקליניקיות רפואיות/אסתטיות שונות. היתרונות של השיטות המתקדמות הם רבים אך עדיין יש לזכור שמכיון ומדובר במכשור – סוג של גורם חיצוני המעורב בפעולה ולא בפעולה שמתבצעת על ידי אדם עם תכשירים, לא כל אחד יכול לבצע טיפולים מסוג זה.

הסרת שיער

אז מתי אסור לעבור טיפולי הסרת שיער?

1.    אנשים הנוטלים תרופות מסוימות – אנשים הנוטלים רואקוטן (לטיפול באקנה), תרופות נוגדות דלקות מפרקים ותרופות נוספות כמו אלטרול וגם אנשים החולים בויטליגו, אצלם הטיפול עלול לעודד כתמים וכוויות צריכים שלא לבצע טיפול בהסרת שיער.
2.    קעקועים – טיפולי הסרת שיער, בלייזר בעיקר עלולים לעודד היווצרות של צלקות אצל אנשים עם קעקועים.
3.    מצבים הורמונליים – אצל נשים שמתחילה אצלן צמיחת שיער באופן פתאומי, טרם הטיפול עליה להיבדק אצל רופא, זאת בכדי לבדוק שלא מדובר בהיווצרות של מחלה כרונית שתמנע ממנה לבצע את הטיפול.
4.    צבע עור– אנשים עם עור כהה צריכים גם כן להימנע מטיפולי לייזר, שכן במצבים כאלה העור עלול להישרף, עוד לפני שקרן המכשיר הגיעה לשיער.
5.    אנשים שנחשפים המון לשמש – מי שכבר שזוף לאחר כמה חודשים בהן נחשף לשמש, מומלץ שלא לבצע את הטיפול וגם אנשים שסובלים מצלקות שאינן נרפאות בקלות, חייבים להיבדק קודם כל אצל רופא.

לסיכום, טרם אתם מתחילים סדרת טיפולי הסרת שיער, בדקו האם אתם עומדים בקריטריונים ויכולים מבחינה רפואית לבצע אותם.