סוגי טיפולים בצלוליט

קלאו » מאמרים נוספים » סוגי טיפולים בצלוליט

צלוליט הינה תופעה בה תאי שומן מצטברים מתחת לעור  ואז העור שלנו מקבל סוג של מראה גבשושי. מדובר באחת התופעות העקשניות בהן נשים רזות ומלאות כאחד נלחמות. הצלוליט נוצר כתוצאה מחוסר איזון בין כמות תאי השומן לבין האגירה שלהם. חוסר איזון זה יוצר מראה עור שקוע המכונה ״אפקט קליפת התפוז״. התופעה נוצרת לרוב באזורי הישבן, הירכיים, הבטן והשוקיים. הסיבות להופעת סימני הצלוליט הם שונות ושנויות במחלוקת. יש שטוענים כי מדובר בתופעה על רקע גנטי בעוד אחרים טוענים כי חוסר אימון הורמונלי, תזונה שאינה מאוזנת, תהליך ההזדקנות של הגוף ומבנה גוף הן חלק מהסיבות העיקריות להיווצרות צלוליט.

עיסוי למפטי

אז אילו סוגי טיפולים קיימים לטיפול בצלוליט?

  1. תכשירים קוסמטיים – על המדף יש כל מיני מוצרים ותכשירים המבוססים על רכיבים פעילים כמו למשל רטינול. הרעיון של אותם מוצרים הינו לעודד התחדשות של תאי העור ולהחזיר את האיזון. חלק מהתכשירים אכן מביאים לתוצאות אך יש לומר כי רמת האפקטיביות שלהן נשארת בגדר הסבירה שכן הרכיבים אינם עוברים את השכבה הראשונה של העור.
  2. מכנסיים מיוחדות – אלו הם מכנסיים המיועדות להפחתת מראה הצלוליט באזור הישבן. המכנסיים מצויידות ברפידות סיליקון ופועלות על סוללות. הרעיון הוא לעודד בניית מסת שריר, להמריץ את מחזור הדם ולהשיג עור מוצק.
  3. טיפול במכשירים קוסמטיים – ניתן להעלים צלוליט באמצעות מכשיר מיוחד הפועל בטכנולוגיה המבוססת על גלי רדיו, אור ופולסים חשמליים המחדירים חומרים פעילים לתוך תאי העור ומסייעים להפחית ו/או להעלים את מראה הצלוליט.
  4. עיסוי לימפטי – עיסוי ידני המשלב שימוש בחומרים המכילים רכיבים פעילים דוגמות אצות, רטינואידים וכו׳, מסייעים בהמרצת מחזור הדם ועוזרים לטפל באזורים הבעייתיים.

 

שיטות נוספות להעלמת צלוליט הינם אולטרסאונד להחדרת ג׳ל, מזותרפיה (טיפול בהזרקה) ושאיבת שומן. בנוסף, שמירה על אורח חיים בריא הכולל תזונה נכונה וספורט יסייעו לבלום את היווצרות הצלוליט ולהפחית את המראה הקיים. שחייה למשל נחשבת לפעילות המומלצת ביותר למניעת היווצרות צלוליט שכן היא מפעילה את כל שרירי הגוף.