פדיקור רפואי טיפול נכון

קלאו » מאמרים נוספים » פדיקור רפואי טיפול נכון

פדיקור קוסמטי הינו טיפול אסתטי שמטרתו לשמר את המראה הנקי והמטופל של כפות הרגליים. הרעיון הוא לטפל את הציפורניים והעור של כפות הרגליים, לשמור על ניקיון ולהעניק צורה מסודרת לציפורן. פדיקור קוסמטי נעשה קודם כל על ידי השריית הרגליים במים חמימים בהם מניחים כל מיני מלחים טבעיים וחומרים שונים, מסירים את העור היבש ומשייפים את השכבות המתות של העור במטרה לעודד צמיחה מחודשת של תאי עור חדשים. בנוסף, מסירים את העור המיותר שמסביב לציפורן, מנקים את הלכלוך שהצטבר עם הזמן מתחת לציפורן, מורחים קרם לחות, משייפים את הציפורניים לצורה הרצויה וגם מורחים שכבת לק המחזקת את הציפורן ולעתים על שכבה זו מוסיפים שכבת צבע נוספת.

טיפול פדיקור

 

בשונה מפדיקור קוסמטי, מטרתו של פדיקור רפואי לטפל בבעיות רפואיות שונות בכף הרגל דוגמת ציפורן חודרנית, פטריות, אקזמה ועוד. טיפול המתבסס על פדיקור רפואי מתבצע עם סכינים וכלים מיוחדים במטרה למנוע מצב של פציעות ודימומים. בשונה מפדיקור קוסמטי בו כמעט כל אחד ואחת יכול לעסוק, פדיקור רפואי דורש הסמכה מקצועית ספיציפית. יד מדוייקת, ידע רב באנטומיה של הגוף שכן לעתים גם חולי סוכרת וחולים במחלות כרוניות אחרות מבצעים פדיקור רפואי או טיפולי. מדובר לעתים בטיפול כואב ולא נעים ולכן הטיפול דורש מקצועיות וחדות. אמצעי זהירות הם דבר חשוב בביצוע של פדיקות רפואי, סטריליזציה גבוהה ולעשות אבחנה מדוייקת שכן יש הבדל בין סוגים שונים של יבלות למשל בדרך שיש לטפלן.

 

מטרתו של הפדיקור הרפואי הינה לתת מענה לבעיות וכאבים שונים בכפות הרגליים וציפורני הרגליים. את סוג הטיפול והשלבים הנלווים אליו קובעים בהתאם לבעיה או למחלה ממנה סובל המטופל.