פילינג כימי

קלאו » פילינג » פילינג כימי

פילינג כימי או קילוף כימי הינה למעשה סוג של טכניקה מבוקרת בה נוצרת סוג של כוויה הגורמת לקילוף השכבה הראשונה של העור המאופיינת בתאים מתאים, זאת על ידי שימוש בחומרים כימיים כאלה ואחרים. הכוויה שנוצרת על עור הפנים הינה כוויה מדרגה שנייה. במשך מספר שבועות לאחר תהליך הקילוף, העור מרפא את עצמו ומצמיח תאי עור חדשים. לאחר מספר שבועות נהנה ממראה עור חלק, חיוני, צעיר ובריא. מדובר למעשה באחת השיטות הכי יעילות להעלמה של כתמי שמש וכתמי גיל, להפחתה משמעותית עד לכדי העלמה של מראה קמטים וקמטוטים, הסרה של צלקות וחריצים מסוגים שונים.

 

החומרים העיקריים בהם נהוג לעשות שימוש בתהליך של פילינג כימי הינם חומר הנקרא פנול, שמתאים לביצוע פילינג עמוק, תמיסה המכונה TCA  בה עושים שימוש לפילינג בעומק בינוני וחוצצה גליקולית שמצוינת לביצוע פילינג שטחי. ההבדל בין החומרים בא לידי ביטוי בעוצמות שלהם וברמת העומק של הקילוף. ככל שהקילוף עמוק ואינטנסיבי יותר, משך ההחלמה ארוך יותר ותופעות הלוואי עוצמתיות יותר. במידה והתאימו לכם פילינג בשימוש בחומר הפנול שנחשב לחומר עוצמתי מאוד, הפילינג חייב להתבצע אך ורק על ידי מנתח פלסטי, שכן אם השימוש בחומר לא נעשה בקפידה הוא עלול לגרום להפרעות בקצב הלב. גם קילוף TCA חייב להיעשות בזהירות רבה בחדר ניתוח או בקליניקה מתאימה.

 

היתרונות של שיטה זו הם בהיותה מעניקה מראה עור אחיד, ללא פעולה מכאנית כלשהיא, כלומר מדובר בתהליך שמתרחש בטבעיות. החיסרון הוא שעלינו לגשת לרופא עור בכדי לקבל מרשם ולבצע את הטיפול בפיקוח של רופא.