פילינג מכני

קלאו » פילינג » פילינג מכני

רבים מהאנשים סובלים ממראה עור בעייתי, מראה עור שאינו חלק המאופיין בבליטות, צלקות כתוצאה מאקנה, אזורים שקועים ועוד. בשונה מפילינג שטחיים בהם שיטת קילוף תאי העור המתים מתבצעת בעיקר עם תכשירים המכילים חומצות, פילינג מכני נעשה באמצעות מכשיר חשמלי מיוחד. הטיפול מתאים לאנשים הסובלים מפצעי בגרות, מצלקות אקנה, קמטוטים וקמטים בעיקר באזור שמסביב לפה. בנוסף, באמצעות פילינג מכני ניתן להפחית ואף להעלים בחלק מהמקרים כתמים ולשפר את מראה עור הפנים, הצוואר, החזה ואף הזרועות.

איך זה מתבצע בפועל?
באמצעות מכשיר חשמלי שבקצהו יש מברשת או לחלופין אבן שיוף מיוחדת (יש שמכנים את השיטה, פילינג יהלום), אלו מסתובבים על גבי העור ומבצעים פעולת ליטוש אינטנסיבית. למעשה, כך מוסרות השכבות העליונות של העור ולאחר כמה ימים (העור עובר תהליך של החלמה) צומחים תאי עור חדשים ואנו נהנים ממראה עור צעיר יותר. חשוב לזכור כי לאחר הטיפול של פילינג כימי, העור נוטה להתנפח ואף להאדים. תקופת ההחלמה משתנה בהתאם לסוג המכשיר, עוצמת הטיפול וסוג העור. בזמן פילינג מכני מתבצעת גם הרדמה – מקומית או מלאה ולעתים לאחר הטיפול יש לחבוש את המטופל ולטפל באזורים שעברו את התהליך של הקילוף באמצעות משחה אנטיביוטית.

חשוב לציין כי הפעולה דורשת דיוק מירבי ולכן יש לבצע את הטיפול בקליניקה מקצועית. החיסרון שבשיטה זו הוא שקיים קושי לשלוט על העומק של הטיפול. את הטיפול עצמו מבצעים רק לאחר הכנה הכוללת בין השאר זריקת הרגעה. בנוסף, לעתים יש לבצע מספר טיפולים עד שמגיעים לתוצאה הרצויה. לאנשים הסובלים מצלקות שטוחות, מדובר בטיפול מעולה שכן יחסית קל להגיע למצב בו העור הופך חלק.