פילינג עמוק

קלאו » פילינג » פילינג עמוק

פילינג עמוק הינו תהליך שבו שכבות העור המתות מוסרות ובשונה מפילינגים שטחיים, מגיעים איתו עד לשכבת הדרמיס העמוקה. השיטה מתאימה לנשים וגברים כאחד הסובלים ממראה עור אפרורי המאופיין בתאי עור מתים רבים, עור שמנוני או יבש במיוחד ועור שנוטה להתקלפויות . גם עבור אנשים הסובלים מפצעים או פצעונים ואנשים שמעוניינים להסיר כתמים כמו כתמי שמש, כתמים הורמונליים המופיעים כתוצאה מהיריון, גיל מתקדם וכו׳ השיטה מתאימה. רבים מהאנשים בוחרים בשיטה זו במטרה להפחית או להעלים את מראה הקמטים והקמטוטים.

באמצעות הטיפול ניתן לחדש את תאי העור המתים ולגרום להיווצרות של תאים חדשים ובריאים. בנוסף, באמצעות פילינג עמוק ניתן להסיר פצעים מוגלתיים, שומנים עודפים ואף להפחית תופעות לוואי כתוצאה ממחלות עור או אלרגיות בעור. פילינג עמוק נעשה לרוב בחדר ניתוח, זאת משום שבמהלכו מחדירים לעור חומצה תלת כלורית בריכוזים גבוהים. חשוב לציין כי מדובר בטיפול כואב יחסית ולכן הוא מתבצע לרוב בהרדמה מקומית.

פילינג-עמוק

 

איך זה מתבצע?

במהלך הטיפול מורחים תמיסה על הפנים ואז העור הופך לבן ונוטה לאדמומיות ונפיחות שאלו הן לרוב גם תופעות הלוואי לאחר הטיפול. את העור עוטפים במסיכה מיוחדת, בכדי להימנע מזיהומים ולאחר כמה ימים מורחים על העור אבקה מיוחדת שתפקידה לספוג את נוזלי העור. בשלב הבא (אחרי שבוע או שבועיים) מתחיל להיווצר עור חלק, ללא כתמים ובעל מראה חיוני וצעיר.

ניתן גם לבצע פילינג עמוק באמצעות לייזר. שיטה זו מאפשרת לרופא המטפל לשלוט בעוצמת הטיפול ובעומק שלו.

 

הסיכונים שכולל התהליך הינם זיהום, צלקות, כתמים בהירים (פגיעה בפיגמנט) והפרעות בקצב הלב. חשוב מאוד לבצע את התהליך במרפאה או בקליניקת מומחים, כך רמת הסיכון פוחתת והתהליך מתבצע במקצועיות.