שגרת הטיפוח – מהי כוללת?

קלאו » מאמרים נוספים » שגרת הטיפוח – מהי כוללת?

לכולנו חשוב מראה העור שלנו. עור חלק, נקי מפצעים וכתמים מעניק תחושה טובה, מחזק את הביטחון והדימוי העצמי שכן זה הוא ללא ספק כרטיס הביקור של כולנו. בפוסט הבא נספר לכם מהם המאפיינים הדורשים התייחסות לגבי שגרת הטיפוח היומית שלכם וכיצד תוכלו לשמור על מראה עור רענן, זוהר וחיוני.

 

  1. גיל – כמובן שלגיל שלנו יש השפעה ניכרת על מראה העור שלנו. אי לכך, תכשירים שהיו מתאימים לנו בגיל 20, כבר לא יתאימו לנו בגיל 30 ולכן יש לבצע התאמות לפי הגיל.
  2. סוג העור – בעוד עור שמן זקוק לניקוי אינטנסיבי בשל השומן שהעור מפריש ולחות לאורך שנים רבות יותר, עור יבש דווקא ידרוש שימוש ברכיבים פעילים כבר מגיל צעיר שכן יש לו נטייה לייצר קמטוטים כבר בגיל מוקדם.
  3. אורח חיים – התזונה שלנו, כמות המים שאנו שותים ואורח החיים שלנו – עישון, אלכוהול, שינה, רמת מתח ולחץ יומית, חשיפה לשמש- אלו ועוד משפיעים על מראה העור שלנו.

 

טיפוח עד גיל שנות ה- 20 המאוחרות

עד גיל 27 בממוצע, העור עדיין נראה צעיר ובריא. חשוב לשמור עליו בכך שנקפיד על שגרת טיפוח יומית קבועה הכוללת ניקוי: שימוש בסבון ומי פנים המתאימים לסוג העור שלנו, מריחת קרם לחות על הפנים והצוואר, קרם עיניים ומקדם הגנה, עדיף גם בחורף. מאוד חשוב להתאפר רק על עור נקי ולהסיר את האיפור לפני השינה. אחת ל-6 חודשים מומלץ לבצע טיפול הכולל ניקוי וחידוש אצל קוסמטיקאית מוסמכת העושה שימוש ברכיבים טבעיים איכותיים. יש להימנע מחשיפה לשמש המעודדת הופעה של כתמים ויוצרת נזק חמצוני לעור. לאו דווקא תראו את הנזק מיד, מדובר בכתמים שמתחילים להופיע בגיל מאוחר יותר. במידה ואתם סובלים מאקנה, פצעים או עור מגורה, מומלץ לגשת לקוסמטיקאית מוסמכת להתאמת טיפול הכולל שימוש במוצרים במרשם.

 

טיפוח מגיל 28 עד גיל 35

בשלב זה מומלץ להתחיל לעשות שימוש במוצרים עם חומרים פעילים. כאן כמובן יש להתאים את המוצרים למצב העור. חומצה הילארונית, רטינול, פילינג עדין ושאר טיפולים המתאימים לגיל הזה יסייעו לשמר את מראה העור, לטשטש את הכתמים שהופיעו עם השנים ולהפחית את מראה הקמטוטים. עדיף לטפל בקמטוטים שנוצרים בשלב זה מסביב לעיניים והשפתיים כבר עכשיו כדי למנוע העמקה שלהם. אחת לכמה חודשים, מומלץ להגיע לקוסמטיקאית לקבלת טיפול הכולל חידוש והחייאה של העור, ניקוי עמוק ופילינג.

 

טיפול אחרי גיל 35

יש המון סוגים של טיפולים קוסמטיים החל מטיפול באמצעות גלי רדיו, טיפול בלייזר, מזותרפיה, הזרקת חומרים כמו חומצה הילארונית, בוטוקס, קולוגן ועוד. את הטיפול יש כמובן להתאים למצב העור ולגשת אך ורק לקליניקה עם התמחות ברפואה אסתטית.