שיזוף בהתזה

קלאו » מאמרים נוספים » שיזוף בהתזה

הרצון להיות שזופים בין אם אנחנו בחודשי הקיץ ובין אם בעונת החורף נטולת השמש הוא רצון עז של רבים מאיתנו – נשים וגברים כאחד. עם השנים החלו להתפתח שיטות שיזוף שונות, חלקן בריאות יותר חלקן פחות ואחד הפתרונות המוצעים לקהל המעוניין בצבע שחום זהוב לאורך כל השנה הוא שיזוף בהתזה.

שיזוף בהתזה מתבצע באמצעות צבע מיוחד על בסיס חומר הנקרא DHA החודר לעור ומביא להפרשה של פיגמנט טבעי בגוף שלנו. היתרון של שיטת השיזוף בהתזה הוא בהיותה יוצרת שכבת שיזוף אחידה ללא כתמים, זאת בתנאי שמבצעים את התהליך במכון שיזוף מורשה ומקצועי. בכדי למקסם את יעילות הטיפול מומלץ לעשות פילינג בין 2-4 פעמים לפני הטיפול מה שמכין את העור לטיפול. בנוסף, מומלץ גם להסיר שיערות מיותרות כ-24 שעות לפני הטיפול.

שיזוף בהתזה – בריא או מסכן?

אמנם החומר בו עושים שימוש בתהליך השיזוף מאושר על ידי מנהל התרופות האמריקאי גוף הנקרא FDA, זאת משום שהוא אינו חודר לעומק העור ומאפשר גם לשלוט בריכוז שלו. החיסרון הוא שחלק מהאוכלוסייה הנחשפת לחומר בו עושים שימוש, עלולה לפתח אלרגיה עורית הבאה לידי ביטוי בגירודים ונפיחות. חשוב לציין שכל מכון שיזוף בוחר בריכוז אחר של חומר ואת זה יש לבדוק לפני שמחליטים לבצע את הטיפול. לאחרונה פורסמו מספר מחקרים שטוענים כי החומר כן עלול לעודד היווצרות של גידולים סרטניים. לכן, כאשר אתם בוחרים מכון שיזוף, בדקו שהוא אכן מאושר על ידי משרד הבריאות, בקשו לדעת מה הריכוז של החומר (רצוי שיהיה מתחת לחמישה אחוזים), הימנעו מחשיפה למים במשך 7-9 שעות אחרי ההתזה ובקשו בדיקת אלרגיה לפני שאתם מחליטים באופן סופי.