שיקום שיער שעבר החלקה

קלאו » מאמרים נוספים » שיקום שיער שעבר החלקה

נשים רבות אינן מרוצות מהשיער המקורזל, הגלי או המתולתל שלהן. הן נאלצות להתמודד איתו מדי בוקר, ולעיתים, מספר פעמים ביום. לחפוף, לסרק ולעצב אותו והדבר לוקח להן זמן רב מדי. לא תמיד הן אוהבות את המראה שלו. לפעמים קיים אצלן רצון לשנות הופעה ולרענן אותה ועוד. כל אלו ועוד,  גורמות להן לרצות לעשות שינוי. מצד אחד הן רוצות שינוי אבל מאידך לא שינוי זמני כמו שימוש ברולים ובתכשירי שיער אחרים. כאשר חוסר שביעות הרצון גובר ומצטבר לאורך זמן מגיעה ההחלטה לעשות מהפך בדרך לשינוי קבוע אשר יחזיק מעמד זמן רב. הן היו רוצות שיער חלק וגולש אשר הטיפול בו קל ואינו צורך התעסקות רבה מדי.

החלקה לשיער – פתרון מצוין

החלקת שיער היא פתרון נהדר לכל אחת ששיערה מתאים לכך. קיימות מספר שיטות פופולארית שהמבוקשת ביותר היא החלקה יפנית. תהליך הטיפול הזה נעשה בשלבים. ראשית, מחדירים לשיער חומרים החודרים ללב השערה ומשנים את הרכבה הכימי. לאחר מכן, שוטפים את השיער עם חומרים הכוללים את חלבון הקראטין שהוא חלבון המצוי בגוף האדם ויש לו, בין היתר, תפקיד בבניית תאי רקמות שיער. התמיסה הזאת מפצה את השיער על הפגיעה הכימית ומשקמת אותו. את השיער מחליקים באמצעות מגהץ מיוחד עד לקבלת שיער גולש ושופע. לאחר ההחלקה אסור לחפוף במשך שבוע. יש לחדש את ההחלקה מדי כ 6 חודשים עת הוא צומח.  

סוגים שונים של החלקות שיער

קיימות החלקות נוספות כגון: החלקה צרפתית, החלקה ברזילאית ועוד. אלו החלקות הפועלות על אותו עקרון אבל שונות אלו מאלו בסוג החומרים בהם משתמשים, בשוני מסוים בתהליך ובאלמנטים אחרים נוספים. המשותף לכל ההחלקות הוא הצורך בשמירה על השיער לאחריהן. החלקה מטבעה פוגעת במרכיבים מסוימים בלב השערה ובעקבותיה הוא הופך ליבש, חלש ופגיע יותר. בעלות שיער שחור, למשל, לא תוכלנה להבהיר אותו בעתיד. ככלל, יהיה צורך להמעיט ככל האפשר בחשיפתו לשמש. בנוסף, יהיה צורך להשתמש בתכשירי שיער מיוחדים העשירים בחומרים מזינים. מדובר על שמפו, מרכך, ג'ל, קרם לחות, שמן ועוד. בכל אלו יש להשתמש על בסיס קבוע ורצוי לקבל המלצה על התכשירים הטובים ביותר אצל המומחים שבצעו את ההחלקה.

חשיבות האבחון המקצועי לפני ביצוע החלקה

כדאי לציין, כי לא מבצעים החלקת שיער בכל מחיר. האבחנה הראשונה אצל המומחים חשובה וקובעת מאוד. הם יתאימו את סוג ההחלקה לסוג השיער המתאים. היות וקיים שיער גלי, מתולתל, מקורזל, דק או עבה, צבוע או מחומצן, הרי שיש צורך לבחור את זאת ההחלקה המתאימה ביותר למרקם וזאת אשר לא תהרוס שיער איכותי קיים. כך, השמירה על השיער תהיה, איפה, קלה יותר ותחסוך מאמצים רבים מדי, כמו גם, הוצאות כספיות רבות עבור רכישות תכשירים יקרים. מומלץ לבצע החלקת שיער בקליניקה אשר ברשותה תשתית מקצועית הכוללת מכשור מודרני ומומחים בתחום. הם גם יספקו את ההנחיות לשיקום השיער המוחלק.

עוד אתרים שיעניינו אותך:

בפנטן – לשמור על עור תינוקך – משחה למניעה ולטיפול בתפרחת חיתולים